Zárodek kolonie

Každá z našich tříd má své zvíře.

Děti ze školky mají svou rybu Bleska. Je to bojovnice pestrá a děti si ji vybraly na výpravě do zverimexu. Blesk žije v kulatém akváriu, do nedávna docela sám, protože je docela teritoriální a nikoho k sobě moc nepustí. Děti se střídají v krmení a péči o něj. Když se zastavím do školky, často mi ho ukazují a povídají o něm.

V prvním trojročí mají děti také zvířecího obyvatele ze třídy plazů. Je to želva Minta. Občas ji můžete potkat ve třídě, když ji děti nechají se „proběhnout“. Za pěkného počasí Mintu i vyvenčí. Střídají se v krmení i čištění akvária.

Druhé trojročí je v procesu volby svého zvířecího obyvatele. Děti daly návrhy a o všech alternativách si předem chtěli zjistit co nejvíce informací. Korona toto trochu zbrzdila, nedalo se například chodit na výpravy za chovateli. Ale už se blýská na otevřenější časy a možná i sem přibude přírůstek.

Zároveň ale jsme od chovatele Martina Kůsta pořídili zárodek mravenčí kolonie. Martin si pro obě třídy nachystal povídání o životě mravenců i zodpověděl zvídavé otázky. Vyvrcholením toho bylo založení formikária, kam jsme umístili královnu s asi pěti dělnicemi. Nejdříve se musí v prostředí rozkoukat, tak uvidíme, jak se zabydlí.